Bedste resultater paa proever

DRK Centrum, 28/9 2019

Bestået officiel WT, Åbenklasse, må nu starte i vinderklasse

DRK – Østjylland, 7/9 2019

Bestået uofficiel WT, Åbenklasse, 4. vinder.

Hadsten 5/6 2019

Dommer Heidi Krarup

Champion klassen: Bestået, 98 point, 1.vinder og SUPER CERT

Zakkai 23/2 2019 

Dommer Susann Wheadon

Rally Champion klassen: Bestået, 97 point, 1. vinder og SUPER CERT!

ÅRETS CURLY og ÅRETS BRUGSCURLY 2018

Zakkai, 1/12 2018

Dommer Lone Sommer

Rally Champion klasse: Bestået tid: 2.24, 97 point, 2. vinder

IEC,Viborg 27/10 2018

Dommer Susann Wheadon

Rally expert klasse: Bestået tid: 1.54, 96 point, 1. vinder

IEC,Viborg 27/102018

Dommer Helle Gadeberg

Rally expert klasse: Bestået tid: 2.02, 100 point, 1. vinder

Hjørring, 30/6 2018

Dommer Lone Sommer

Rally expert klasse: Bestået tid: 2.48, 96 point, 1. vinder

Hadsten, 30/12 2017
Dommer Helle Gadeberg
Rally expert klasse: Bestået tid: ?, 96 point, 2. vinder

Samsø, 15/10 2017
Dommer Connie Hansen
Rally expert klasse: Bestået tid: 2,20, 99 point, 1. vinder

Samsø, 15/10 2017
Dommer Anita Jakobsen
Rally expert klasse: Bestået tid: 1,55, 97 point,

DKRLCH – Dansk Rallylydigheds Champion

Hadsten, 30/9 2017
Dommer Susan Wheadon
Rally expert klasse: Bestået tid: 1,50, 99 point, 2.vinder

DkK Balleup, 24/9 2017
Dommer Annette Dalgaard
Rally expert klasse: Bestået tid: 2,50, 94 point

DkK Balleup, 23/9 2017
Dommer Frank Kufeld
Rally expert klasse: Bestået tid: 2,26, 98 point, 2. vinder

DkK Sabro, kreds 6, 22/4 2017
Dommer Susan Wheadon
Rally øvet klasse: Bestået tid: 1.34, 98 point, 6. vinder
Titlen Rally Øvet Mester (RØM)

Drk-østjylland, 25/3 2017

Dommere: Hans Jørgen Lundgaard / Lisa Nørgaard Poulsen / Gitte Roed / Kaj Falk Andreasen / Peder Riemenschneider
WT åben klasse: bestået, 64 point

Dansk Kennel Klub Kreds 4, 24/3 2017

Dommer Pia Hansen Schwartz
Rally øvet klasse: Bestået tid: 1.87 ,87 point

Zakkai Hundevenner, 25/2 2017 Rally øvet klasse: Bestået tid: 2.09, 96 point, 3. vinder
Fører Ingelise Koed

DKK kreds 6 24/9 2016

Dommer Susann Kathrin Wheadon

Rally begynderklasse: Bestået Tid: 1,29,30. 99point, 2. vinder

DKK 18/9 2016 Ballerup

Dommer Conni Hansen

Rally begynderklasse: Bestået Tid: 2,08,12. 85 point

DKK kreds 6, 18/6 2016

Dommer Trine Dyrgaard

Rally begynderklasse : Bestået Tid: 2,23,56 96 point

14/6 2016

Bestået jægerforbundets apporteringsprøve, Skive.

5. sep 2015

Bestået UWT, åben klasse, Fussingø.

 29. marts 2015.
2. pr. på markprøve begynder, c prøve,Bjerre Skov
Fører Ingelise Koed

 6. september 2014.

Bestået Officiel WT begynder, Rebild

4.august 2014.

Bestået Field Qualification Test i Parainen, Finland.

14. september 2013.

Bestået offiiciel WT begynder,  WT 7 i Søby.

21. juli 2013

1. pr. viltsporprøve i Löten, Norge og dermed titlen

NOVCH

9. juni 2013

Markprøve, B, racetræf for curly coated retriever, Klovborg.

3. pr. Fører Ingelise Koed.

Vildtsporprøve, rørlig, ved Väne – Ryr, 3. september, 2012:

1. pr i åben klasse (600m) 12 – 24 timer.

SEVCH har Loa opnået på baggrund af 3 x 1. pr i åbenklasse i Sverige.

Vildtsporprøve, ordinær, i nærheden af Väne – Ryr, 2. september, 2012:

1. pr i åben klasse (600m) 12 – 24 timer.

Schweissprøve, afholdt af Dansk Ruhårs Klub, i Himmerland, den 21. juli 2012:

1. pr. på 20 timer x 400m, færtsko.

Vildtsporprøve, rørlig, ved Träneröd, 6. juli 2012:

1. pr i åben klasse  (600 m), (12 – 24 timer)

Vildtsporprøve, rørlig, ved Träneröd, 4. juli 2012:

2. pr i åben klasse ( 600 m), (12 – 24 timer)

Vildtsporprøve, rørlig, nær Bjørkarp, 3. juli 2012:

1. pr i åben klasse  (600 m), (12 – 24 timer)

 

Schweissprøve, afholde af DRK ved Ansager, 23. juni 2012.

2. pr på 20 timer x 400m, færtsko

Schweissprøve, afholdt af DRK ved Fussingø, 27. maj 2012.

2. pr på 20 timer x 400 m, færtsko

Schweissprøve, afholdt af DRK i Viborg Plantage, den 29. april 2012.

3. pr. på 20 timer x 400 m, færtsko.

Årets brugshund 2011, i Curly Coated Retriever.

Brugprøve, den 27. november, DRK centrum: 

Bestået.

Rörlig viltspår prøve, Värmland, Sverige, 12 – 24 timer overnatningsspor, 600 m, den 12. august 2011:

2. pr.

Schweissprøve, uofficiel, afholdt af Djurslands Jagthundeklub i Grenå plantage den 18. juni 2011.

1 pr og prøvens bedste hund på 20 timer x 400 meter, færtsko.

Schweissprøve afholdt af Dansk Ruhår Klub i Aarup Skov den 15. maj 2011.

1 pr. på 3 timer x 400m, færtsko.

Schweissprøve afholdt af DMK i Bjerre Skov den 16. april 2011.

1 pr. på 3 timer x 400m, færtsko.